fbpx

Gilson & Sara

Gilson Damsco

Urodzony w São Paulo, Brazylia, Ameryka Południowa.

Gilson zaczął tańczyć Lambadę 27 lat temu, kiedy taniec ten był bardzo popularny. Odkąd zakochał się w tym tańcu, spędził lata miłości i poświęcenia na LambaZouk – styl (który wywodzi się ze stylu Lambada).

W 1991 roku sprowadził LambaZouk do Argentyny i przekształcił go w jeden z najatrakcyjniejszych tańców, pożądanych przez Argentyńczyków. Tam brał udział w programach telewizyjnych i występował jako tancerz ze znanymi artystami. W 1992 roku wraz ze swoją formalną partnerką taneczną Fabiola Prestes założył odnoszący sukcesy brazylijski klub nocny „Porto Seguro”, w którym zaczęli uczyć różnych brazylijskich stylów tanecznych, takich jak LambaZouk, Forro, Samba de Gafieira i Axe. Występowali także na różnych imprezach. W 1997 roku zaczął organizować brazylijskie imprezy LambaZouk w najsłynniejszym klubie w Buenos Aires „Maluco Beleza”, które trwały osiem lat.

W 2004 roku został zaproszony do Europy na pierwszy Kongres Tańca LambaZouk w Barcelonie, zorganizowany przez Daniela i Leticię. Tam poznał wielu nauczycieli tańca z Europy, w tym Claudię de Vries. W 2006 roku Claudia zaprosiła go na swój drugi Kongres BrasaZouk. To był jego pierwszy raz w Holandii. Od tego momentu Gilson rozpoczął swój projekt podróżowania po świecie w celu rozszerzenia LambaZouk.

Od 5 maja 2014 do 18 stycznia 2015 Gilson tańczył z Brazouka Dance Company (www.brazouka.info) i występował w różnych krajach, takich jak: Szkocja, Wielka Brytania, RPA i Australia.
Występował także w wielu krajach takich jak: Anglia, Austria, Szwajcaria, Francja, Szwecja, Niemcy, Belgia, Dania, Czechy, Argentyna, Chile, Surinam, Hiszpania, Norwegia, Rosja, Ukraina, Australia, Finlandia, Polska, Szkocja, Turcja, Japonia, Grecja, Włochy i Izrael.
W ramach swojego projektu rozszerzenia LambaZouk na Europę, Gilson uczy co tydzień w Holandii.

Gilson jest dobrze znany z jasnego wyjaśniania technik i najlepszego sposobu prowadzenia partnera. Jest z pewnością jednym z najlepszych nauczycieli LambaZouk na świecie!

Sara Bezerra

Wkrótce…