fbpx

Piotr & Patrycja

Piotr & Patrycja

Kunio & Pati ZouKuny tworzą parę taneczną od ponad 5 lat.

W roku 2019 obydwoje uzyskali międzynarodową certyfikację instruktorów zouka brazylijskiego wedlug metodologii Alex de Carvalho. W roku 2021 ukończyli również pełne szkolenie Brazilian Zouk Teachers Training by Larissa & Kadu. Są współorganizatorami Abra Zouk Festival i twórcami konkursu Video Zouk On! Competition. Prowadzą grupy choreograficzne Team ZouKuny oraz grupa Patrycji – Lady Kuna.
Na co dzień prowadzą zajęcia z zouka brazylijskiego w Abra Studio w Warszawie na każdym poziomie zaawansowania w parach i solo. Uczą również w ramach warsztatów na festiwalach i wyjazdach zarówno w Polsce jak i za granicą.
Zajęcia prowadzą w lekki sposób skutecznie odnajdując balans pomiędzy techniką, praktyką taneczną, a po prostu dobrą zabawą.
ZouKuny wyróżnia niezwykła umiejętność przekazywania wiedzy w przystępny sposób nawet w najtrudniejszych elementach.
Piotr i Patrycja są również międzynarodowymi trenerami Blackroll. Dostarczają swoim kursantom kompleksowe możliwości rozwoju tanecznego oraz uczą jak dbać o ciało tancerza.

Patrycja Wasiak
Instruktorka contemporary jazz, modern jazz, zouka brazylijskiego, yogi, stretchingu, trener Blackroll Polska. Wielokrotna laureatka wielu, największych konkursów i festiwali tanecznych na świecie m.in. w Kanadzie, Francji, Portugalii, Bułgarii, Czechach, Wielkiej Brytanii. W tańcu i tworzeniu choreografii pomaga jej wykształcenie muzyczne oraz doświadczenia aktorskie. Interesuje się również tańcem pod kątem teoretycznym, kompozycją tańca oraz wieloma obszarami dotyczącymi świadomości ciała (yoga, pilates, stetching, praca z obrazami mentalnymi, motoryka ruchu). Taniec jest dla niej odbiciem duszy, wspaniałą formą fizyczności, nieskończonym źródłem inspiracji, pięknym spotkaniem z wrażliwością drugiego człowieka.

Piotr Kuniewski
W pełni oddany rozwojowi i promocji zouk’a.
Wprowadził ten styl taneczny do kilku kluczowych szkół tańca w stolicy, mając jednocześnie realny wpływ na powiększenie środowiska pasjonatów tego pięknego tańca. Wierzy, że każdy może tańczyć i osiągnąć wymarzoną sprawność taneczną, potrafi przekazać wiedzę w prosty, zrozumiały sposób. Piotr jest również międzynarodowym instruktorem Blackroll – ma świadomość potrzeby odpowiedniej regeneracji oraz zachęca kursantów do wychodzenia poza ramy zouk’a w inne style taneczne (również solo) by różnorodny zouk mógł w nich rozkwitać. W latach młodzieńczych uprawiał różnorodne sporty, szczególnie wybitne osiągnięcia uzyskiwał jako wychowanek drużyny piłki ręcznej UKS Wilanowia. Kunio kocha taniec od dziecka. Dotknął na przestrzeni lat różnorodnych stylów tanecznych, przy czym jego najważniejszy rozwój trwa od roku 2013, gdy odkrył świat latino. Szczególnym szacunkiem darzy taniec współczesny, popping, rolowanie oraz stretching. Salsa i bachata dała mu mocne podstawy tańca w parach. W tym drugim stylu występował wielokrotnie w kraju i za granicą na scenie w ramach formacji Ambassada Matys Inspiracje.
Piotr w ramach @Moffy Digital Productions wraz z Mateuszem Wawrzyniakiem realizuje nagrania produkcji tanecznych – w ten sposób rozwija środowisko taneczne.