fbpx

Marti & Natalia

Marti

Tancerz, choreograf i performer. Organizator i współorganizator krajowych i międzynarodowych festiwali tanecznych oraz wydarzeń kulturalnych. W palecie stylów tanecznych, które uprawiał w ciągu swojej kariery można znaleźć bardzo różnorodne formy, poczynając od klasyki i baletu nowoczesnego, przez taniec ludowy, latynoamerykański, standardowy, Jazz, Salsę, Bachatę, Kizombę, Tango Argentino, West Coast Swing i oczywiście Zouk.

Umiejętności taneczne rozwija od jedenastego roku życia. W ciągu tego czasu treningi taneczne przerwał pięcioletni okres kiedy jego pasją stał się teatr. W okresie tym, Marti był mocno zaangażowany w amatorski ruch teatralny z naciskiem na teatr poezji, ale jego czas wypełniały również inne dziedziny sztuki jak literatura, muzyka, grafika komputerowa czy rzeźba. Po powrocie do tańca, ta forma sztuki stała się dominująca w jego życiu, a intensywne treningi zaowocowały licznymi zwycięstwami na zawodach i turniejach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Doświadczenie aktorskie i zamiłowanie do różnorodnych form sztuki sprawiają, że tworzone przez niego choreografie i widowiska nabierają niezwykłej głębi i odwołują się do odbiorcy na poziomie nie tylko jego świadomości, ale również podświadomości. Wartościowe informacje i wyjątkowa przejrzystość przekazu podczas jego warsztatów są owocem zainteresowanie psychologią oraz doświadczeniem w nauczaniu dorosłych i dzieci.

Natalia Gajcy

Tancerka, która w swoim podejściu stawia na holistyczny rozwój oraz rownowage pomiedzy sfera fizyczna mentalna i duchowa.
Taniec traktuje jako swobodny przepływ energii, w której człowiek ma możliwość pełnego wyrażenia siebie, jako jednostki wyjątkowej i autentycznej.

Jej unikalny styl tańca jest przede wszystkim owocem indywidualnej drogi rozwoju umiejętności własnych, ale także wynikiem współpracy z wieloma nauczycielami tańca z różnych części świata. Liczne podróże pozwalają jej ciągle poszerzać wachlarz swoich umiejętności tanecznych.
Szkoliła się nie tylko w wielu stylach tanecznych lecz także rozwija świadomość poprzez liczne warsztaty i zajęcia terapeutyczne tj. analiza bioenergetyczna Lowen’a, Somatic Experiencing, ćwiczenia uwalniające napięcia i stres – TRE oraz techniki oddechowe i jogę.

W 2020 roku rozpoczęła stałą współpracę z Martim i razem prowadzili wielokrotnie warsztaty zarówno dla lokalnej społeczności tanecznej Wrocławia, jaki i tancerzy z całego Świata w tym podczas największego festiwalu Zouka Brazylijskiego Warsaw Zouk Festival. W 2021 roku rozpoczęła współpracę w fundacją Dance Wroclove Foundation, aby móc wspierać rozwój społeczności tanecznej Wrocławia, a obecnie prowadzi również regularne zajęcia w największej szkole tańca w Polsce La Rosa Negra.

Natalia bardzo chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami ze studentami. Każde zajęcia traktuje nie tylko jako lekcję dla jej uczestników, ale również jako okazję to własnego rozwoju zarówno mentalnego jak i duchowego.
Z jednej strony ukierunkowuje Energię na świadomą pracę z ciałem i
obserwacje sygnałów z niej pochodzących a z drugiej nie zapomina o konfrontacji z różnymi emocjami.
Pozwalając na uwolnienie uczuć w tańcu, uświadamia innym jak cialo odzyskuje swoja naturalnosc, plynnosc oraz miękkość ruchu.