fbpx

Tomek & Ola

Tomek & Ola

Tomek i Ola to dwójka niesamowicie ekspresyjnych tancerzy, którzy swoją wyjątkową energią zachęcają ludzi do tańca. Znani jako Ci, którzy poszerzają muzyczne horyzonty, pokazując jak tańczyć zouka do każdego gatunku muzyki. Z zapałem uczą się pod okiem największych światowych autorytetów, jednocześnie nie bojąc się tworzenia swojego własnego stylu.
Kochają rozwijać się oraz czerpać z innych styli taki jak: reggaeton, jazz, balet, contemporary.

Oboje są doświadczonymi pedagogami potrafiącymi wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zoukowe tricki. Na zajęciach Ola i Tomek stawiają na luźną atmosferę, dokładność tłumaczenia i zabawne metafory. Swoim kursantom pokazują różnorodność zouka, tak by byli uniwersalnymi tancerzami niezależnie od stylu zoukowego oraz kraju w którym obecnie tańczą.

Tomek często powtarza, że “najlepsza definicja tańca jest taka, którą można zatańczyć”.

Stawiał swoje pierwsze kroki taneczne ucząc się salsy cubany oraz bachaty. Jednak styl, w którym najlepiej wyraża siebie odkrył w 2019r. trafiając na zouka. Od razu zakochał się w muzyce, energii oraz swobodzie ekspresji jaką tam zobaczył.
Tomek rozpoczął swoją podróż ucząc się od najlepszych instruktorów z polskiej i światowej sceny podczas niezliczonych festiwali oraz lekcji indywidualnych. Jego celem było nauczenie się od każdego instruktora tego co wyróżnia go na tle innych i zbudować na tej podstawie swój własny styl.

Dwukrotnie wygrał konkurs na najlepszy filmik taneczny ZoukON. Jest również zdobywcą pierwszego miejsca konkursu J&J podczas Warsaw Zouk Festival 2022r.

Ola tańczy od dziecka. Zaczynając od jazzu i akrobatyki, zapragnęła tańca w parze. Poznała salsę, bachatę ale to właśnie zouk skradł jej serce. Ola tańczy Zouka Brazylijskiego od ponad 10 lat, od 6 rozbudowuje zoukowe community w Warszawie. Jest dyplomowanym choreografem i instruktorem z wieloletnim doświadczeniem. Miała przyjemność uczyć na zoukowych warsztatach i festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą.

jest kojarzona z zoukową grupę choreograficzną “The Beetles”, którą miała przyjemność prowadzić przez 4 lata. Jako pedagog Ola stawia na wszechstronny rozwój, musicality oraz connection w parze.
Jej zajęcia charakteryzują się dobrą techniką oraz humorystycznymi metaforami.